886-604-163 flisak@pzdtorun.pl

20170928_101740Czy Jesień zawitała do ogrodów działkowych? Przedszkolaki na tropach przyrody w ROD „Flisak”

O tym, że nadeszła jesień wiedzą wszystkie dzieci. Jednak przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Kangurek” w Toruniu   postanowiły sprawdzić, czy jesień zawitała również do Ogrodu Działkowego. W czwartek  21 września 2017 r. dzieci wybrały się na wycieczkę, aby zwiedzić Rodzinny Ogród Działkowy „Flisak” w Toruniu.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły jedną z działek, na której poznawały warzywa i kwiaty jesieni, rozmawiały z działkowcami, przyglądały się wykonywanym czynnościom, oglądały narzędzia, których używają działkowcy podczas jesiennych  porządków, zobaczyły przekopane i zagrabione grządki.

Po pełnej wrażeń wycieczce alejkami ogrodu na dzieci i opiekunów czekał poczęstunek w Domu Działkowca, na który zaprosił Pan Prezes Zarządu ROD Paweł Popielarz i Pani Maria Kirstein Członek Zarządu.  Po smacznym śniadaniu przedszkolaki wyczarowały z warzyw bajkowe zwierzęta i inne wspaniałe postaci. Uśmiechnięte buzie dzieci i opiekunów pokazały, że wizyta w ROD „Flisak” wszystkim bardzo się podobała.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jesień zawitała również do ogrodu działkowego i jest bardzo kolorową porą roku.

Paweł Popielarz