886-604-163 flisak@pzdtorun.pl

ZMIANA ADRESU E-MAIL W ROD „FLISAK”.

Szanowni Działkowcy – Władze Krajowe PZD uchwałą nr 4/2023 zobowiązały wszystkie rodzinne ogrody działkowe w Polsce do korzystania z adresu mailowego z rozszerzeniem @pzd.pl.

Jako uzasadnienie ujednolicenia skrzynek pocztowych podano m.in.: „wymogi prawa zewnętrznego, kwestie funkcjonalne i kwestia przetwarzania danych osobowych”.

Trudno zgodzić się z taka argumentacją bowiem nie ma żadnego wymogu prawa zewnętrznego, aby korzystać z rozszerzenia @pzd.pl, przetwarzanie danych osobowych może odbywać się na identycznych zasadach w tym jak i innych rozszerzeniach. Jedyny sensowny argument to kwestia funkcjonalna, być może polegająca na możliwości czytania wszystkich maili w Związku przez władze centralne.

Zarząd ROD „Flisak” (ten prawdziwy wybrany przez Was w 2019 r.) w trosce o ochronę danych osobowych stosował zabezpieczenia organizacyjne i techniczne polegające np. na pseudonimizacji danych, szyfrowaniu plików itp. Nie możemy tego powiedzieć o korespondencji otrzymywanej z Okręgu PZD.

Zarząd ROD „Flisak” nie widzi możliwości poprawy bezpieczeństwa danych przez zmianę adresu, ale aby nie dać powodu do kolejnych wrogich działań wobec ROD zdecydował przyjąć adres do korespondencji mailowej flisak@pzdtorun.pl . Adres ten będzie obowiązujący od dnia 01 kwietnia 2023 r. – proszę tego nie traktować jako żart z powodu daty wprowadzenia zmiany adresu. Od tego terminu nie będziemy przyjmowali maili na adres flisak384@interia.pl.

Zarząd ROD „Flisak” w Toruniu